Вы тут:
Главная > Новини > «Київський тиждень критики» оголосив програму

«Київський тиждень критики» оголосив програму

Вже вдруге фестиваль «Київський тиждень критики» тішить глядачів найкращими новими фільмами, обраними українськими кінокритиками. Цього року захід відбудеться з 26 жовтня по 1 листопада у кінотеатрі «Жовтень».

З «Тижня критики» стартує в прокаті «Будинок, який побудував Джек» скандаліста Ларса Фон Трієра. Якщо вірити кінохронікам, з прем’єрних показів у Каннах глядачі часто-густо виходили: до подібного рівню насильства не була готова навіть настільки досвідчена публіка.

 

Фільмом-відкриттям події стане драма «Щасливий Лазар» італійської режисерки Алічі Рорвахер про життя, смерть і воскресіння сільського юнака Лазарро. Стрічка отримала Каннську гілку за найкращий сценарій.

 

«Попіл — найчистіший білий» китайського режисера Цзя Джанке — це кримінальна історія кохання довжиною у пару десятків років. Дівчина намагається захистити хлопця, та потрапляє у тюрму через незаконне використання зброї. П’ять років потому вона звільняється та намагається знайти коханого, який вже встиг викреслити героїню зі свого життя.

 

Цьогорічний Санденс вибухнув від стрічки «Менді» — ніхто не очікував, що Ніколас Кейдж може видати такий клас. У моторошному бойовику його герой із сокирою напереваги влаштовує вечірку помсти за смерть дружини, яка стала жертвою релігійного культу. Одна з останніх робот ісландського композитора Йогана Йоханнссона.

 

Фентезі-мелодрама «На межі світів» режисера Алі Аббасі була визнана найкращим фільмом секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Стрічка розповідає про життя незвичайних людей у Швеції. Окрім зовнішності, головну героїню вирізняє також унікальний дар відчувати недобрі наміри оточуючих. Та одного разу трапляється хтось, на кого це вміння не діє.

 

Фанати Кафки неодмінно мають побачити «Комах» чеського сюрреаліста Яна Шванкмайєра. Трупа акторів-початківців репетирує знамениту сатиричну п’єсу «З життя комах» братів Чапеків, поступово перетворюючись на її персонажів.

 

«Київський тиждень критики» не обійшов увагою 100-річчя зі Дня народження Інгмара Бергмана. У рамках ретроспективи на глядачів очікує покази шістьох стрічок шведського класика: «Сьома печатка», «Персона», «Фанні та Олександр», «Шепоти і крики», «Година вовка» та «Літо з Монікою».

До ретроспективи українських фільмів увійшли стрічки «Арсенал» Олександра Довженка, «Астенічний синдром» Кіри Муратової, «Кам’яний хрест» Леоніда Осики, «Совість» Володимира Денисенка і «Приятель небіжчика» В’ячеслава Криштофовича.

Фестиваль відкриє церемонія нагородження премії кінокритиків України КІНОКОЛО, яка була заснована цього року. Список номінантів — на сайті фестивалю.

One thought on “«Київський тиждень критики» оголосив програму

Залишити відповідь

Top