Вы тут:
Главная > Ідемо в кіно > Знімай, скорочуй: що дивитися на KISSF-2019

Знімай, скорочуй: що дивитися на KISSF-2019

Як і на будь-якому кінофестивалі логічно в першу чергу звернути увагу на конкурсні програми, адже десь у них ховаються переможці цьогорічного KISSF, покази якого відбудуться 17-21 квітня у кінотеатрі «Київ».

Міжнародний конкурс містить три блоки: Змарнована юність (18 квітня, четвер, 20:00) увібрав у себе стрічки, що досліджують підліткову проблематику, Розмови tet-a-tet (19 квітня, п’ятниця, 20:00) показує життя старших героїв, а Прослухати повністю (19 квітня, п’ятниця, 20:00) присвячений людям мистецтва.

 

Національний конкурс покажуть у два підходи. У першому (19 квітня, п’ятниця, 18:00) на глядачів очікуватимуть нова робота Каті Горностай «Крокодил» (фільм «Бузок» режисерки отримав спеціальну відзнаку на торішньому KISSF), заплутана «Камалока» Ярослава Короткова, прем’єра якої відбулася у 2018 на «Молодості», щемна драма «В радості і тільки в радості» Марини Рощиної (стрічка-переможець національного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю), анімація «Папір чи пластик» від ілюстраторки Нати Метлух. У другому (20 квітня, п’ятниці, 18:00) дивитимемося трагікомедію Mia Donna Павла Острікова, воєнну драму Нікона Романченка «Поза зоною», документалку «Колір фасаду: синій» Олексія Радинського та драму «Плюс Один» Миро Клочко.


Окремим блоком винесено кіноконкурс Виклик (20 квітня, субота, 18:50), що «розповідає історії звичайних людей, які змогли змінити життя та розкрити свій потенціал». Це 18 по-справжньому надихаючих українських стрічок про силу духа та волю до життя.

Якщо ви гурман, але звикли до обмеженого раціону, зверніть увагу на секцію ФЕСТИВАЛЬНІ ХІТИ. Туди увійшли короткометражки, що пройшли випробування в Каннах, Венеції, Берліні та на інших престижних кінооглядах. У першій частині короткометражних блокбастерів (17 квітня, четвер, 18:00) чекаємо на Оскарівського лауреата — стрічку «Дикун» про двох хлопців, які загралися у покинутому кар’єрі, та актуальну SWATTED про кібер-харасмент очами онлайн-гравців. З Венеції до на KISSF долетіла стрічка-гімн гедонізму «Все включено», яка відправить глядача у мандрівку на дорогій яхті разом із представниками різних верств населення.

 

Друга частина (21 квітня, неділя, 18:00) — ще одна нагода подивитися нашумілого «Штангіста» Дмитра Сухолиткого-Собчука, також у цьому блоці покажуть стрічку «Шкіра» режисера Ґая Наттіва, що забрала головний приз Американської кіноакадемії цього року. Драматичний нарис оголює расові упередження, які й досі міцно укорінені в нашому суспільстві. Якщо страждаєте на клаустрофобію, остерігайтеся «Бонобо» — у стрічці йдеться про пенсіонера, мати-одиначку та молодого танцівника, що опинилися у зламаному ліфті.

 

До речі, короткометражкам, які свого часу відкрив фестиваль у Берліні, відведено окремі блоки. У добірках Berlinale Spotlight можна буде видертись на вершину («Скелелаз») чи стрибнути в басейн («Десятиметровий трамплін»), порівняти людей з тваринами («Симфонія №42») та опинитися у клітці дикого звіра («Тасманійський тигр»), перемістися до Сірії 70-х («Крок за кроком») та повернутися у сучасну Грецію («Гіва»). А також побачити падіння Берлінської стіни на власні очі та разом із режисерами проаналізувати наслідки цієї видатної історичної події.

 

Ще деякі події 30-річної давнини переосмислює KISSF цього року. До секції 1989 REVISITED увійшла добірка Blast from the past, у рамках якої буде показано фільми-володарі Гран-прі МФАФ «КРОК»: міжнародний фестиваль анімації святкує 30-річчя цього року. Альманах Коли твої сусіди будують демократію досліджує досвід лібералізації країн Східної Європи: Румунії, Польщі, Чехії, Молдови.

Вже традиційна програма LATE NIGHT TALES цього року містить блоки Типу комедії, жанровий бешкет під грифом Short Attack, улюблені глядацькі добірки Midnight sexy shorts та Анімаційне божевілля.

Дослідженню стереотипної жіночності, ЛГБТ-проблематики та …культурним революціям присвячено секцію TO LOVE, TO CRY, TO OUTCRY. Туди ж входить добірка квір-анімації — розпущеної чи сором’язливої, але завжди прекрасної.

 

До програми У ФОКУСІ увійшли дві добірки Далеке-близьке: сенегальський фокус що датуються 1963-1999 та 2016-2018. Це, без перебільшення, унікальна можливість долучитися до культури цієї африканської країни.

European Short Awards — проект Європейської кіноакадемії, покликаний відкривати нові імена у кінематографі. До програми SHORT MATTERS, яка є своєрідною ретроспективою проекту, увійшло три блоки, що містять короткометражки з усіх куточків світу — це потужна мультикультурна ін’єкція, ейфорія від якої триватиме довго.

 
Якщо бажаєте ще коротше, зверніть увагу на добірку 100 фільмів за 100 хвилин. Не бажаєте сидіти у кінотеатрі? Приходьте в Closer на вечірку Short Rave і танцюйте під короткометражки. Випивайте під короткометражки. Робіть, що забажаєте, під короткометражки. Власне, і цьому і полягає основна ідея KISSF.

Детальна програма фестивалю доступна на сайті, орієнтуватися найзручніше за допомогою цієї структурованої таблиці. Приємного перегляду!

Залишити відповідь

Top