Вы тут:
Главная > Новини > Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів: що дивитися

Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів: що дивитися

Фестивалі короткого метру — це чудова можливість для кожного кіномана відкрити для себе новий, не менш важливий формат. Зізнаймося: для вечірнього перегляду вдома ми навряд чи оберемо короткометражки. У кінотеатрах їх показують найчастіше під час фестивалів, але й там руки тягнуться за квитками на більш традиційне повноформатне кіно. Тому KISFF — безпрограшний варіант зануритися нарешті у чарівний світ короткого метру.

Цього року програма фестивалю містить 250 стрічок. Вони розкидані по конкурсах та програмах, стисло розповімо, що й до чого.

Міжнародний конкурс складатиметься з трьох блоків:

YOUTHQUAKE — стрічки про існування молоді у сучасному культурному, політичному або соціальному просторах

СВІТ НАВКОЛО — фільми про важливі (здебільшого політичні) процеси у різних країнах світу

ПОСТДЕПРЕСІЯ — центром історій цього блоку є людина. І не зважайте, що персонаж однієї з короткометражок — койот.

Національний конкурс поділено на дві частини, що отримали назви ГОРИДУБ та ПІЖМУРКИ. Присвячення «абсурдній українській кінодійсності та вогнетривким режисерам» здебільшого пояснює такий неймінг. У жодному разі не пропустіть «Щасливі роки» Світлани Шимко про гомосексуальних жінок в СРСР та «Хто ти. Хто я. З наукового погляду» молодої режисерки Ані Калініченко про її власний досвід порозуміння з сусідом-луганчанином.

European Short Awards — проект Європейської Кіноакадемії, який поєднує найрізноманітніші роботи молодих представників кінематографа з різних куточків світу. Програма отримала назву SHORT MATTERS! 

Наші фаворити: стрічка про YouTube блогерку Wannabe — адже поєднання кіно- та онлайн-відео зараз на піці популярності; кримінальна La Boca про аргентинську родину, яка продає фальшиві футбольні квитки і вступає через це у конфлікт з поліцією; «Штучний гумор», що досліджує жарти як форму людської взаємодії.

Програма ФЕСТИВАЛЬНІ ХІТИ увібрала в себе вершки Каннів, Берлінале, Sundance, Венеції etc. Безпрограшний варіант для тих, хто бажає долучитися до кінотренду без ризику до власного смаку.

Очікуємо на угорську стрічку «Співай» про дівчину Софі, що вирішує провчити несправедливу вчительку, а також «Чоловіки за стіною» — історію  Tinder-знайомства дівчини з Ізраїлю та хлопця с західного берега річки Йордан.

Окрім цього на глядачів очікує ще купа цікавих добірок на будь-який смак: анімація, комедії, еротика, жахи та навіть мюзикли. Блоки, присвячені пошуку сексуальної самоідентифікації, унікальному стилеві творчості дуету режисерів Джонатана Вінеля та Кароліни Поґі з Франції, китайському короткому метру та непростому процесу дорослішання. Дивіться програму цьогорічного KISFF на сайті та спробуйте не спокуситися усім, що там знайдете.

Залишити відповідь

Top